Hoogbegaafde jongeren hebben ruimte nodig om vragen te kunnen stellen
In ‘De Waarheidsvriend’, de wekelijkse uitgave van de Gereformeerde Bond, van 16 maart 2023, schrijft M.B. Buitink – Visser over hoogbegaafde jongeren in de kerk.
Complexe vragen over het geloof moet je niet wegwimpelen
Wanneer is God begonnen? Hoe weet ik of God echt bestaat? Jullie zeggen dat geloof draait om een bekeerd hart, maar geloof zit toch in je hersenen? Meer- en hoogbegaafde jongeren zitten met zulke vragen. En predikanten en jeugdwerkers weten hier niet altijd goed mee om te gaan.
Hoogbegaafde jongeren willen precies weten hoe alles in elkaar zit, maar ervaren belemmeringen om ermee aan de slag te gaan, om dat ze niet (altijd) op willen vallen of weinig vertrouwen hebben in hun eigen capaciteiten. Ze stellen vragen, maar krijgen niet altijd een bevredigend antwoord, waardoor ze zich niet gehoord of serieus genomen voelen.
In de kerk ervaren hoogbegaafde jongeren deze belemmeringen ook.
Lees het artikel van Mariska Buitink in ‘De Waarheidsvriend‘ of hier: WHV 2023-11p1011 Hoogbegaafde jongeren – Mariska Buitink